جزئیات چهاردهمین آزمون سراسری قرآن و عترت اعلام شد

تاریخ انتشار : ۳۱ تیر ۱۳۹۴ در ساعت: ۰۴:۳۴

قران و عترت

آزمون‌های سراسری قرآن و عترت سالانه یک نوبت و در دهه سوم آبان ماه هر سال برگزار شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، جزئیات چهاردهمین آزمون سراسری قرآن و عترت از سوی دفتر آموزش و توسعه مشارکت‌های این معاونت اعلام شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی پروانه مدیرکل دفتر آموزش و توسعه مشارکت‌ها گفت: بنا به مصوبه شورای آموزش معاونت که با حضور معاون محترم وزیر تشکیل شد مقرر شد چهاردهمین آزمون سراسری قرآن و عترت در ۲۹ آبان ماه سال جاری برگزار گردد.

پروانه افزود: بر این اساس مقرر گردید از این پس آزمون‌های سراسری قرآن و عترت سالانه یک نوبت و در دهه سوم آبان ماه هر سال برگزار شود. بدین ترتیب در اردیبهشت سال آینده برخلاف سال‌های قبل آزمون سراسری قرآن و عترت برگزار نخواهد شد.

مدیرکل آموزش معاونت قرآن و عترت بیان کرد: از دیگر تغییرات قابل ذکر در خصوص آزمون‌های سراسری قرآن و عترت، اضافه شدن رشته ترجمه و مفاهیم صحیفه سجادیه در آینده نزدیک به سایر رشته‌های این آزمون می‌باشد.

پروانه همچنین گفت: در چهاردهمین آزمون سراسری قرآن و عترت که در آبان ماه سال جاری برگزار می‌شود حفظ سوره مبارکه یاسین (طرح قرآنی ۱۴۴۹) به سایر رشته‌های حفظ قرآن کریم افزوده شده است.

وی در پایان گفت: علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نشانی www.qia.ir مراجعه نمایند.